Trudno jest dziś funkcjonować bez smartfona. Coraz nowsze modele, które pojawiają się na rynku, kuszą nas ulepszonymi opcjami i nowymi funkcjami. Z założenia telefon ma jednak służyć nam dłużej, niż wynosi czas do premiery nowego modelu. Staramy się dbać o nasze urządzenia najlepiej, jak umiemy, ale nie zawsze jest to łatwe – każdemu zdarzy się go upuścić lub uszkodzić w inny sposób (na przykład stłuc ekran). Chcąc zapewnić mu właściwą ochronę, warto pomyśleć o ubezpieczeniu smartfona.

Czy ubezpieczenie smartfona jest konieczne?

Najnowsze modele smartfonów kosztują sporo. Nic dziwnego – jakość idzie w parze z ceną, a urządzenia te zapewniają nam korzystanie z najnowocześniejszych, zaawansowanych technologii. Oznacza to, że każda ewentualna naprawa będzie wiązała się ze sporymi kosztami. W takim wypadku nieocenioną pomocą okazuje się być ubezpieczenie smartfona, które pozwoli nam uchronić się przed płaceniem wysokich kwot. To oczywiście w pełni wolny wybór – nikt z ubezpieczenia korzystać nie musi, ale nie ulega wątpliwości, że warto to zrobić.

Zanim zdecydujemy się wykupić ubezpieczenie smartfona, warto zapoznać się z opcjami, jakie mamy do wyboru. Telefon można bowiem ubezpieczyć od kradzieży, zgubienia czy uszkodzeń mechanicznych. Możemy też zdecydować się na tak zwaną usługę ochrony, która może okazać się całkiem dobrą, być może tańszą opcją od klasycznego ubezpieczenia.

Jak jeszcze można chronić telefon?

Ubezpieczenie smartfona to jeden z wielu sposobów ochrony telefonu. Działa jednak na zasadzie usuwania skutków przykrego zdarzenia, do którego zdecydowanie lepiej po prostu nie dopuścić. Jak to zrobić? Mamy kilka opcji.

Zdecydowanie bardziej popularną jest noszenie etui oraz folii lub szkła hartowanego. Choć warto inwestować w taką formę chronienia urządzenia, należy pamiętać, że tego typu akcesoria nie dadzą nam stuprocentowej pewności, że nasz smartfon jest bezpieczny. Ubezpieczenie smartfona wydaje się być zatem dobrym uzupełnieniem naszej dbałości o sprzęt.

Ubezpieczenie smartfona to inwestycja warta swojej ceny

Wiele osób nie decyduje się na ubezpieczenie smartfona, uważając, że to dodatkowe i zupełnie niepotrzebne koszty. W czasach, gdy ceny telefonów liczymy w tysiącach, trudno jednak zgodzić się z taką postawą. Koszty ubezpieczenia są zazwyczaj stosunkowo niewielkie i pozwalają znacząco zniwelować stres po uszkodzeniu sprzętu. Ceny naprawy najnowszych modeli bywają bowiem na tyle wysokie, że często zastanawiamy się, czy korzystniejszą opcją nie będzie zakup nowego modelu.

Ubezpieczenie smartfona wydaje się być konieczne, gdy służy nam on do pracy lub jest nośnikiem ważnych danych. Uszkodzeniom, przed którymi należy chronić telefon, sprzyjają również częste podróże czy uprawianie sportów. Nie bez znaczenia jest też obecność w domu małych dzieci, które w trakcie chwili nieuwagi mogą wziąć smartfona do zabawy.

Ubezpieczenie smartfona to zatem nie nakaz, ale opcja dla każdego. Warto jednak z niej skorzystać, szczególnie teraz, gdy ceny urządzeń elektronicznych rosną w zawrotnym tempie.