Drony ze sklepu to też maszyny które kosztują niewiele i są sprzedawane w niewielkich samoobsługowych sklepach lub w tych sporych. Tego typu drony nie mają zaawansowanego kontrolera i co najważniejsze nie zawsze mają kamerę, a jeśli już mają to jest to słaba kamera. Tego typu tanimi dronami ze sklepu dość wielu z nas uczy się, bo dają one możliwość uczenia się obsługi przy minimum ryzyka. No bo jeśli nawet rozbije się takiego drona to straci się stosunkowo niewiele. Chodzi tu o to, że drony tego typu są zazwyczaj malutkie i tanie.

Dlatego są uważane jako opcja do nauki, czyli opcja którą zapewne ulegnie zniszczeniu, bo jakościowo nie jest czymś wybitnym.

Z tej właśnie przyczyny kolejny dron ze sklepu będzie raczej czymś lepszym jakościowo, czymś co zadowoli typowego miłośnika dronów. No bo druga maszyna to już coś ze znacznie lepszym kontrolerem i z większą ilością funkcji dodatkowych. Mowa tu o systemach chroniących przed kolizją z drzewem lub ze słupem energetycznym. Ten lepszy dron ze sklepu firmowego to też możliwość programowania jego manewrów, czyli poprzez kontroler daje mu się serię poleceń, a on je wykonuje póki ma dość energii elektrycznej w baterii. Tego typu lepsza opcja to też spory wydatek, który jest dla wielu z nas sporym wyzwaniem i dlatego warto się uczyć na tej nieco słabszej maszynie, po to by potem wiedzieć jak zadbać o drona takiej firmy jak DJI lub Yuneec. Tacy producenci wytwarzają wybitnie ciekawe maszyny z kamerami 4K i gimbalami. Z ich pomocą można kręcić wybitnie ciekawe filmy przyrodnicze w parkach krajobrazowych.

Te bardzo dobre drony ze sklepu firmowego to także możliwość składania ramion z wirnikami, po to by móc schować dron do plecaka lub dedykowanej walizki i pójść z nią przez gęsty las aż do ciekawie wyglądającego wodospadu w dziczy. Tam właśnie rozkłada się tego dobrego firmowego drona, zakłada śmigła i kręci materiał na własną stronę internetową lub na stronę zleceniodawcy.